Skip to content

Hard-to-find brands in one shop

Brands that are hard to find in your country — all in one shop

Help & contact
  • Norway (EUR €)
Medpak
Account Cart
  • Vitamins & Supplements
    • Vitamins & Supplements
    • Amino Acids

      Amino Acids

      All Amino Acids →
      • L-Arginine
      • L-Carnitine
      • L-Carnosine
      • L-Citrulline
      • L-Glutathione
      • L-Glutamine
      • L-Lysine
      • L-Proline
      • L-Theanine
      • L-Tryptophan
      • L-Tyrosine
      • N-Acetyl Cysteine (NAC)
      • All Amino Acids →
    • Antioxidants

      Antioxidants

      All Antioxidants →
      • Alpha Lipoic Acid
      • Astaxanthin
      • Coenzyme Q10 (CoQ10)
      • Lutein & Zeaxanthin
      • Quercetin
      • Resveratrol
    • Herbs

      Herbs

      All Herbs →
      • Ashwagandha
      • Bacopa
      • Berberine
      • Cascara Sagrada
      • Cat's Claw (Uña de Gato)
      • Curcumin & Turmeric
      • Dandelion Root
      • Devil's Claw
      • Echinacea
      • Garlic
      • Ginkgo Biloba
      • Gotu Kola
      • Oregano
      • Maca
      • Pau D'Arco
      • Saw Palmetto
      • Red Clover
      • Rhodiola
      • Tribulus
      • All Herbs →
    • Minerals

      Minerals

      All Minerals →
      • Chromium
      • Calcium
      • Iodine
      • Iron
      • Magnesium
      • Potassium
      • Selenium
      • Silica
      • Zinc
      • All Minerals →
    • Vitamins

      Vitamins

      All Vitamins →
      • Vitamin A
      • Vitamin B
      • Vitamin C
      • Vitamin D
      • Vitamin E
      • Vitamin K
      • Multivitamins
    • Fish Oil & Omegas (EPA DHA)
    • Collagen
    • Probiotics
    • Melatonin
    • Greens & Superfoods
    All Vitamins & Supplements →
  • Health Goals
    • Health Goals
    • Brain & Cognitive
    • Bone, Joint & Cartilage
    • Cardiovascular
    • Detox & Cleanse
    • Digestive System
    • Energy
    • Eye & Vision
    • Hair, Skin & Nails
    • Immune System
    • Kidneys & Urinary System
    • Respiratory System
    • Sleep
    • Weight Loss
    • Men's Health
    • Women's Health
    All Health Goals →
  • Sports
    • Sports
    • Carbohydrates

      Carbohydrates

      All Carbohydrates →
      • Carbo
      • Energy Gels
      • Isotonic Drinks
    • Creatine

      Creatine

      All Creatine →
      • Creatine Malate
      • Creatine Monohydrate
    • Pre-Workout

      Pre-Workout

      All Pre-Workout →
      • Pre-Workout Stimulants
      • Pre-Workout Pump
      • Pre-Workout Shots
      • Stimulants
    • Protein Powders

      Protein Powders

      All Protein Powders →
      • Vegetable Protein
      • Whey Protein Blends
      • Whey Protein Concentrate (WPC)
      • Whey Protein Isolate (WPI)
    • Weight Gainers

      Weight Gainers

      All Weight Gainers →
      • Gainers
    • Fat Burners
    • Regeneration
    • Testosterone Boosters
    All Sports →
  • Beauty
    • Beauty
    • Bath & Shower

      Bath & Shower

      All Bath & Shower →
      • Bath Accessories
      • Bath Bombs & Salts
      • Body Scrubs
      • Shower Gels
      • Soaps
    • Body Cosmetics

      Body Cosmetics

      All Body Cosmetics →
      • Deodorants & Antiperspirants
      • Lotions, Butters, Creams & Body Oils
    • Facial Cosmetics

      Facial Cosmetics

      All Facial Cosmetics →
      • Eye Creams
      • Face Creams
      • Facial Acids, Oils and Serums
      • Facial Cleansing
      • Hydrolats, Mists and Tonics
      • Masks & Clays
    • Hands & Feet

      Hands & Feet

      All Hands & Feet →
      • Corn, Callus & Bunion Treatments
      • Foot Care
      • Hand Care
    • Hair Cosmetics

      Hair Cosmetics

      All Hair Cosmetics →
      • Conditioners
      • Hair Colouring
      • Hair Masks
      • Hair Oils, Serums & Sprays
      • Shampoos
    • Intimate Hygiene

      Intimate Hygiene

      All Intimate Hygiene →
      • Gels & Soaps
      • Pads, Pantyliners, Tampons
    • Oral Care

      Oral Care

      All Oral Care →
      • Mouthwashes
      • Toothbrushes
      • Toothpastes
      • Replacement Brush Heads
    • Sun Protection

      Sun Protection

      All Sun Protection →
      • Sun Creams, Lotions
    All Beauty →
  • Makeup
    • Makeup
    • Face Makeup

      Face Makeup

      All Face Makeup →
      • BB & CC Creams
      • Foundations
      • Cushion Foundations
      • Other Face Makeup
    • Lip Makeup

      Lip Makeup

      All Lip Makeup →
      • Lipsticks
      • Lip Tints & Glosses
      • Lip Care
    • Eye Makeup

      Eye Makeup

      All Eye Makeup →
      • Mascaras
    All Makeup →
  • Mother & Baby
    • Mother & Baby
    • Pregnancy & Mother

      Pregnancy & Mother

      All Pregnancy & Mother →
      • Planning & Tests
      • Pregnancy Care
      • Health in Pregnancy
      • Breastfeeding
      • Skin & Body Care
    • Feeding Children

      Feeding Children

      All Feeding Children →
      • Bottle Teats
      • Bottles
      • Cups
      • Feeding Accessories
      • Food Storage
    • Children Health
    • Children Hygiene
    • Children Nutrition
    • Pacifiers
    All Mother & Baby →
  • Home
    • Home
    • Aromatherapy

      Aromatherapy

      All Aromatherapy →
      • Diffusers & Nebulizers
      • Essential Oil Sets
      • Essential Oil Singles
      • Fragrance Oils
      • Incense Sticks
    • Hearing Protection

      Hearing Protection

      All Hearing Protection →
      • Ear Muffs
      • Earplug Accessories
      • Earplugs
    • Home Care & Cleaning

      Home Care & Cleaning

      All Home Care & Cleaning →
      • Bathroom Cleaners
      • Eco Zone 🍃
      • Kitchen Cleaners
      • Laundry Products
      • Multi-purpose Cleaners
      • Odour Neutralisers
    • Insect & Tick Protection

      Insect & Tick Protection

      All Insect & Tick Protection →
      • Electronic Tick Repellents
      • Insect Repellents
    • Pets

      Pets

      All Pets →
      • Pet Accessories
      • Pet Food & Treats
      • Pet Grooming & Hygiene
      • Pet Supplements
      • Tick & Flea Protection
    • Sauna Accessories

      Sauna Accessories

      All Sauna Accessories →
      • Sauna Essential Oil
      • Sauna Tools & Equipment
    • Water Filtration & Bottles

      Water Filtration & Bottles

      All Water Filtration & Bottles →
      • Water Bottles
      • Water Filters
    All Home →
  • Health
    • Health
    • Healthy Food & Nutrition

      Healthy Food & Nutrition

      All Healthy Food & Nutrition →
      • Beverages & Drink Mixes
      • Breakfast & Cereals
      • Coffee & Tea
      • Cooking Oils & Vinegars
      • Healthy Drinks & Juices
      • Healthy Snacks
      • Herbs & Spices
      • Jams, Honey & Sweet Spreads
      • Nut Butters
      • Pasta & Noodles
      • Sauces & Seasonings
      • Sports Nutrition
      • Sugar Alternatives
      • All Healthy Food & Nutrition →
    • Sexual Health & Wellness

      Sexual Health & Wellness

      All Sexual Health & Wellness →
      • Condoms
      • Lubricants & Intimate Care
      • Adult Wellness Products
    • Medical Supplies & Tests
    All Health →
  • Brands
    • Brands
    • Our Brands
      • Atlantic Treat
      • Bilovit
      • Vitaler's
      • Wellbear
    • Top Brands
      • Himalaya
      • Life Extension
      • Missha
      • Now Foods
      • OstroVit
      • Solgar
      • Swanson
    • New Brands
      • Helpa
      • IODICA WORLD
      • L'Oréal Paris
      • ROM&ND
      • The Face Shop
    Bilovit
    Vitaler's
    Now Foods
    All brands A–Z →
  • Sale
  • Immune Season
  1. Home
  2. Solve Labs

Solve Labs

(15 products)
  • Most relevant
  • Best selling
  • Alphabetically, A-Z
  • Alphabetically, Z-A
  • Price, low to high
  • Price, high to low
  • Date, old to new
  • Date, new to old
View as

  • vitamins, minerals, probiotics and skin care for autumn



    Check Now
  • Solve Labs Mushroom Hericium Erinaceus - 60 Capsules Solve Labs Mushroom Hericium Erinaceus - 60 Capsules Solve Labs Mushroom Hericium Erinaceus - 60 Capsules Solve Labs Mushroom Hericium Erinaceus - 60 Capsules Solve Labs Mushroom Hericium Erinaceus - 60 Capsules Solve Labs Mushroom Hericium Erinaceus - 60 Capsules Solve Labs Mushroom Hericium Erinaceus - 60 Capsules
    Sold out

    Solve Labs

    Solve Labs Mushroom Hericium Erinaceus - 60 Capsules

    1 review
    Regular price €21.19
    Unit price€0.35 each
    View details
  • Solve Labs Mushroom Coffe, Energize - 330 g Solve Labs Mushroom Coffe, Energize - 330 g Solve Labs Mushroom Coffe, Energize - 330 g

    Solve Labs

    Solve Labs Mushroom Coffe, Energize - 330 g

    2 reviews
    Regular price €17.69
    Unit price€53.61 /kg
    View details
  • Solve Labs Tremella Mushroom Tremella Fuciformis - 60 Capsules Solve Labs Tremella Mushroom Tremella Fuciformis - 60 Capsules Solve Labs Tremella Mushroom Tremella Fuciformis - 60 Capsules Solve Labs Tremella Mushroom Tremella Fuciformis - 60 Capsules Solve Labs Tremella Mushroom Tremella Fuciformis - 60 Capsules Solve Labs Tremella Mushroom Tremella Fuciformis - 60 Capsules Solve Labs Tremella Mushroom Tremella Fuciformis - 60 Capsules
    Sold out

    Solve Labs

    Solve Labs Tremella Mushroom Tremella Fuciformis - 60 Capsules

    No reviews
    Regular price €17.49
    Unit price€0.29 each
    View details
  • Solve Labs Chaga Mushroom Inonotus Obliquus - 60 Capsules Solve Labs Chaga Mushroom Inonotus Obliquus - 60 Capsules Solve Labs Chaga Mushroom Inonotus Obliquus - 60 Capsules Solve Labs Chaga Mushroom Inonotus Obliquus - 60 Capsules Solve Labs Chaga Mushroom Inonotus Obliquus - 60 Capsules Solve Labs Chaga Mushroom Inonotus Obliquus - 60 Capsules Solve Labs Chaga Mushroom Inonotus Obliquus - 60 Capsules

    Solve Labs

    Solve Labs Chaga Mushroom Inonotus Obliquus - 60 Capsules

    No reviews
    Regular price €21.19
    Unit price€0.35 each
    View details
  • Solve Labs Mushroom Hericium Erinaceus - 30 g Solve Labs Mushroom Hericium Erinaceus - 30 g Solve Labs Mushroom Hericium Erinaceus - 30 g

    Solve Labs

    Solve Labs Mushroom Hericium Erinaceus - 30 g

    No reviews
    Regular price €15.89
    Unit price€529.67 /kg
    View details
  • Solve Labs Mushroom Coffe, Unwind - 330 g Solve Labs Mushroom Coffe, Unwind - 330 g Solve Labs Mushroom Coffe, Unwind - 330 g

    Solve Labs

    Solve Labs Mushroom Coffe, Unwind - 330 g

    No reviews
    Regular price €17.99
    Unit price€54.52 /kg
    View details
  • Solve Labs Reishi Mushroom - 30 g Solve Labs Reishi Mushroom - 30 g Solve Labs Reishi Mushroom - 30 g

    Solve Labs

    Solve Labs Reishi Mushroom - 30 g

    No reviews
    Regular price €15.89
    Unit price€52.97 /100g
    View details
  • Solve Labs Complete Plant-Based Protein, Salty Caramel - 500 g Solve Labs Complete Plant-Based Protein, Salty Caramel - 500 g Solve Labs Complete Plant-Based Protein, Salty Caramel - 500 g

    Solve Labs

    Solve Labs Complete Plant-Based Protein, Salty Caramel - 500 g

    1 review
    Regular price €22.49
    Unit price€44.98 /kg
    View details
  • Solve Labs Chaga Mushroom Inonotus Obliquus - 30 g Solve Labs Chaga Mushroom Inonotus Obliquus - 30 g

    Solve Labs

    Solve Labs Chaga Mushroom Inonotus Obliquus - 30 g

    No reviews
    Regular price €12.29
    Unit price€409.67 /kg
    View details
  • Solve Labs Collagen Peptides Types I and III - 180 g Solve Labs Collagen Peptides Types I and III - 180 g
    Sold out

    Solve Labs

    Solve Labs Collagen Peptides Types I and III - 180 g

    No reviews
    Regular price €27.89
    Unit price€154.94 /kg
    View details
  • Solve Labs Complete Plant-Based Protein, Vanilla - 500 g
    Sold out

    Solve Labs

    Solve Labs Complete Plant-Based Protein, Vanilla - 500 g

    No reviews
    Regular price €22.49
    Unit price€44.98 /kg
    View details
  • Solve Labs Complete Plant-Based Protein, Pumpkin Spice - 500 g Solve Labs Complete Plant-Based Protein, Pumpkin Spice - 500 g
    Sold out

    Solve Labs

    Solve Labs Complete Plant-Based Protein, Pumpkin Spice - 500 g

    No reviews
    Regular price €22.49
    Unit price€44.98 /kg
    View details
  • Solve Labs Mushroom Complex - 60 ml Solve Labs Mushroom Complex - 60 ml

    Solve Labs

    Solve Labs Mushroom Complex - 60 ml

    No reviews
    Regular price €43.19
    Unit price€719.83 /L
    View details
  • Solve Labs Mushroom Focus Lion's Mane, Raspberry - 60 Gummies Solve Labs Mushroom Focus Lion's Mane, Raspberry - 60 Gummies Solve Labs Mushroom Focus Lion's Mane, Raspberry - 60 Gummies

    Solve Labs

    Solve Labs Mushroom Focus Lion's Mane, Raspberry - 60 Gummies

    No reviews
    Regular price €22.79
    Unit price€0.38 each
    View details
  • Solve Labs Shroom Force Sport - 60 Capsules Solve Labs Shroom Force Sport - 60 Capsules Solve Labs Shroom Force Sport - 60 Capsules

    Solve Labs

    Solve Labs Shroom Force Sport - 60 Capsules

    No reviews
    Regular price €26.79
    Unit price€0.45 each
    View details

Solve Labs is a Polish brand specialising in functional mushrooms and plant-based supplements. With innovative products including mushroom coffees, adaptogenic blends, and clean protein powders, Solve Labs delivers modern wellness solutions for health-conscious consumers seeking natural performance support.

Functional Mushroom Innovation

Solve Labs brings the power of medicinal mushrooms into accessible, enjoyable formats. The brand understands that traditional supplement forms don't suit everyone, creating innovative products like mushroom-infused coffees and gummies that make daily adaptogenic support easy to maintain. This modern approach to ancient mushroom wisdom appeals to a new generation of wellness enthusiasts.

Solve Labs Products at Medpak

At Medpak, we offer Solve Labs' innovative range. Medicinal mushrooms include Chaga, Reishi, Lion's Mane (Hericium), and Tremella—available as pure powders, capsules, or liquid Mushroom Complex. Mushroom Focus Lion's Mane gummies offer a tasty delivery format. Mushroom Coffee comes in Energize and Unwind blends for daytime focus or evening relaxation. Shroom Force Sport combines mushrooms for athletic performance. Complete Plant-Based Protein comes in Vanilla, Salty Caramel, and Pumpkin Spice flavours. Collagen Peptides Types I and III support skin and joints. Keto Creatine Monohydrate and Electrolyte Balance round out the sports nutrition offering.

Why Choose Solve Labs

Solve Labs delivers Polish functional mushroom innovation with modern, enjoyable formats that fit contemporary lifestyles. The brand makes adaptogenic wellness accessible. For those seeking innovative mushroom supplements and clean plant-based nutrition, Solve Labs provides the modern approach.

Medpak

Discover Medpak – your trusted destination for premium health and wellness products since 2014. We provide meticulously selected supplements, fitness accessories, and cosmetics from Krakow, Poland to customers across Europe.

  • Facebook
  • Instagram
  • Norway (EUR €)

Information

  • Privacy Policy
  • Refund Policy
  • Terms of Service
  • Withdrawal Request
  • Suggest a product

Customer Service

  • About Us
  • Payment Info
  • Shipping info
  • Returns & Replacements
  • Impressum
  • Blog
  • Our Wholesale Site
  • Contact

Contact

Phone: +48 12 446 64 99

Mail: info@medpak.shop

Monday - Friday: 08:00-16:00

Contact Us Now

© 2026 Medpak.
Payment methods accepted
  • American Express
  • Apple Pay
  • Bancontact
  • Bizum
  • Google Pay
  • iDEAL Wero
  • Klarna
  • Maestro
  • Mastercard
  • MB WAY
  • MobilePay
  • PayPal
  • Shop Pay
  • Union Pay
  • USDC
  • Visa

Choose options

Item added to your cart.

View cart