Skip to content

Hard-to-find brands in one shop

Brands that are hard to find in your country — all in one shop

Help & contact
  • Norway (EUR €)
Medpak
Account Cart
  • Vitamins & Supplements
    • Vitamins & Supplements
    • Amino Acids

      Amino Acids

      All Amino Acids →
      • L-Arginine
      • L-Carnitine
      • L-Carnosine
      • L-Citrulline
      • L-Glutathione
      • L-Glutamine
      • L-Lysine
      • L-Proline
      • L-Theanine
      • L-Tryptophan
      • L-Tyrosine
      • N-Acetyl Cysteine (NAC)
      • All Amino Acids →
    • Antioxidants

      Antioxidants

      All Antioxidants →
      • Alpha Lipoic Acid
      • Astaxanthin
      • Coenzyme Q10 (CoQ10)
      • Lutein & Zeaxanthin
      • Quercetin
      • Resveratrol
    • Herbs

      Herbs

      All Herbs →
      • Ashwagandha
      • Bacopa
      • Berberine
      • Cascara Sagrada
      • Cat's Claw (Uña de Gato)
      • Curcumin & Turmeric
      • Dandelion Root
      • Devil's Claw
      • Echinacea
      • Garlic
      • Ginkgo Biloba
      • Gotu Kola
      • Oregano
      • Maca
      • Pau D'Arco
      • Saw Palmetto
      • Red Clover
      • Rhodiola
      • Tribulus
      • All Herbs →
    • Minerals

      Minerals

      All Minerals →
      • Chromium
      • Calcium
      • Iodine
      • Iron
      • Magnesium
      • Potassium
      • Selenium
      • Silica
      • Zinc
      • All Minerals →
    • Vitamins

      Vitamins

      All Vitamins →
      • Vitamin A
      • Vitamin B
      • Vitamin C
      • Vitamin D
      • Vitamin E
      • Vitamin K
      • Multivitamins
    • Fish Oil & Omegas (EPA DHA)
    • Collagen
    • Probiotics
    • Melatonin
    • Greens & Superfoods
    All Vitamins & Supplements →
  • Health Goals
    • Health Goals
    • Brain & Cognitive
    • Bone, Joint & Cartilage
    • Cardiovascular
    • Detox & Cleanse
    • Digestive System
    • Energy
    • Eye & Vision
    • Hair, Skin & Nails
    • Immune System
    • Kidneys & Urinary System
    • Respiratory System
    • Sleep
    • Weight Loss
    • Men's Health
    • Women's Health
    All Health Goals →
  • Sports
    • Sports
    • Carbohydrates

      Carbohydrates

      All Carbohydrates →
      • Carbo
      • Energy Gels
      • Isotonic Drinks
    • Creatine

      Creatine

      All Creatine →
      • Creatine Malate
      • Creatine Monohydrate
    • Pre-Workout

      Pre-Workout

      All Pre-Workout →
      • Pre-Workout Stimulants
      • Pre-Workout Pump
      • Pre-Workout Shots
      • Stimulants
    • Protein Powders

      Protein Powders

      All Protein Powders →
      • Vegetable Protein
      • Whey Protein Blends
      • Whey Protein Concentrate (WPC)
      • Whey Protein Isolate (WPI)
    • Weight Gainers

      Weight Gainers

      All Weight Gainers →
      • Gainers
    • Fat Burners
    • Regeneration
    • Testosterone Boosters
    All Sports →
  • Beauty
    • Beauty
    • Bath & Shower

      Bath & Shower

      All Bath & Shower →
      • Bath Accessories
      • Bath Bombs & Salts
      • Body Scrubs
      • Shower Gels
      • Soaps
    • Body Cosmetics

      Body Cosmetics

      All Body Cosmetics →
      • Deodorants & Antiperspirants
      • Lotions, Butters, Creams & Body Oils
    • Facial Cosmetics

      Facial Cosmetics

      All Facial Cosmetics →
      • Eye Creams
      • Face Creams
      • Facial Acids, Oils and Serums
      • Facial Cleansing
      • Hydrolats, Mists and Tonics
      • Masks & Clays
    • Hands & Feet

      Hands & Feet

      All Hands & Feet →
      • Corn, Callus & Bunion Treatments
      • Foot Care
      • Hand Care
    • Hair Cosmetics

      Hair Cosmetics

      All Hair Cosmetics →
      • Conditioners
      • Hair Colouring
      • Hair Masks
      • Hair Oils, Serums & Sprays
      • Shampoos
    • Intimate Hygiene

      Intimate Hygiene

      All Intimate Hygiene →
      • Gels & Soaps
      • Pads, Pantyliners, Tampons
    • Oral Care

      Oral Care

      All Oral Care →
      • Mouthwashes
      • Toothbrushes
      • Toothpastes
      • Replacement Brush Heads
    • Sun Protection

      Sun Protection

      All Sun Protection →
      • Sun Creams, Lotions
    All Beauty →
  • Makeup
    • Makeup
    • Face Makeup

      Face Makeup

      All Face Makeup →
      • BB & CC Creams
      • Foundations
      • Cushion Foundations
      • Other Face Makeup
    • Lip Makeup

      Lip Makeup

      All Lip Makeup →
      • Lipsticks
      • Lip Tints & Glosses
      • Lip Care
    • Eye Makeup

      Eye Makeup

      All Eye Makeup →
      • Mascaras
    All Makeup →
  • Mother & Baby
    • Mother & Baby
    • Pregnancy & Mother

      Pregnancy & Mother

      All Pregnancy & Mother →
      • Planning & Tests
      • Pregnancy Care
      • Health in Pregnancy
      • Breastfeeding
      • Skin & Body Care
    • Feeding Children

      Feeding Children

      All Feeding Children →
      • Bottle Teats
      • Bottles
      • Cups
      • Feeding Accessories
      • Food Storage
    • Children Health
    • Children Hygiene
    • Children Nutrition
    • Pacifiers
    All Mother & Baby →
  • Home
    • Home
    • Aromatherapy

      Aromatherapy

      All Aromatherapy →
      • Diffusers & Nebulizers
      • Essential Oil Sets
      • Essential Oil Singles
      • Fragrance Oils
      • Incense Sticks
    • Hearing Protection

      Hearing Protection

      All Hearing Protection →
      • Ear Muffs
      • Earplug Accessories
      • Earplugs
    • Home Care & Cleaning

      Home Care & Cleaning

      All Home Care & Cleaning →
      • Bathroom Cleaners
      • Eco Zone 🍃
      • Kitchen Cleaners
      • Laundry Products
      • Multi-purpose Cleaners
      • Odour Neutralisers
    • Insect & Tick Protection

      Insect & Tick Protection

      All Insect & Tick Protection →
      • Electronic Tick Repellents
      • Insect Repellents
    • Pets

      Pets

      All Pets →
      • Pet Accessories
      • Pet Food & Treats
      • Pet Grooming & Hygiene
      • Pet Supplements
      • Tick & Flea Protection
    • Sauna Accessories

      Sauna Accessories

      All Sauna Accessories →
      • Sauna Essential Oil
      • Sauna Tools & Equipment
    • Water Filtration & Bottles

      Water Filtration & Bottles

      All Water Filtration & Bottles →
      • Water Bottles
      • Water Filters
    All Home →
  • Health
    • Health
    • Healthy Food & Nutrition

      Healthy Food & Nutrition

      All Healthy Food & Nutrition →
      • Beverages & Drink Mixes
      • Breakfast & Cereals
      • Coffee & Tea
      • Cooking Oils & Vinegars
      • Healthy Drinks & Juices
      • Healthy Snacks
      • Herbs & Spices
      • Jams, Honey & Sweet Spreads
      • Nut Butters
      • Pasta & Noodles
      • Sauces & Seasonings
      • Sports Nutrition
      • Sugar Alternatives
      • All Healthy Food & Nutrition →
    • Sexual Health & Wellness

      Sexual Health & Wellness

      All Sexual Health & Wellness →
      • Condoms
      • Lubricants & Intimate Care
      • Adult Wellness Products
    • Medical Supplies & Tests
    All Health →
  • Brands
    • Brands
    • Our Brands
      • Atlantic Treat
      • Bilovit
      • Vitaler's
      • Wellbear
    • Top Brands
      • Himalaya
      • Life Extension
      • Missha
      • Now Foods
      • OstroVit
      • Solgar
      • Swanson
    • New Brands
      • Helpa
      • IODICA WORLD
      • L'Oréal Paris
      • ROM&ND
      • The Face Shop
    Bilovit
    Vitaler's
    Now Foods
    All brands A–Z →
  • Sale
  • Immune Season
  1. Home
  2. Baby
  3. Children Nutrition

Children Nutrition

(100 products)
  • Pregnancy & Mother
  • Feeding Children
  • Children Health
  • Children Hygiene
  • Children Nutrition
  • Pacifiers
  • Most relevant
  • Best selling
  • Alphabetically, A-Z
  • Alphabetically, Z-A
  • Price, low to high
  • Price, high to low
  • Date, old to new
  • Date, new to old
View as

  • vitamins, minerals, probiotics and skin care for autumn



    Check Now
  • MyVita Bitter Apricot Kernels - 500 g

    MyVita

    MyVita Bitter Apricot Kernels - 500 g

    12 reviews
    Regular price €9.39
    Unit price€18.78 /kg
    View details
  • Bob Snail Apple & Raspberry Snack in Belgian Chocolate - 30 g Bob Snail Apple & Raspberry Snack in Belgian Chocolate - 30 g Bob Snail Apple & Raspberry Snack in Belgian Chocolate - 30 g Bob Snail Apple & Raspberry Snack in Belgian Chocolate - 30 g

    Bob Snail

    Bob Snail Apple & Raspberry Snack in Belgian Chocolate - 30 g

    2 reviews
    Regular price €1.69
    Unit price€5.63 /100g
    View details
  • Helpa BIO Porridge 5 Cereals - 200 g

    Helpa

    Helpa BIO Porridge 5 Cereals - 200 g

    No reviews
    Regular price €5.29
    Unit price€26.45 /kg
    View details
  • Helpa BIO Buckwheat Porridge - 200 g Helpa BIO Buckwheat Porridge - 200 g

    Helpa

    Helpa BIO Buckwheat Porridge - 200 g

    No reviews
    Regular price €5.29
    Unit price€26.45 /kg
    View details
  • Bob Snail Choco Apple and Cherry Snack in Dark Chocolate - 30 g

    Bob Snail

    Bob Snail Choco Apple and Cherry Snack in Dark Chocolate - 30 g

    1 review
    Regular price €1.59
    Unit price€0.53 /10g
    View details
  • Helpa BIO Millet and Oat Porridge - 200 g Helpa BIO Millet and Oat Porridge - 200 g

    Helpa

    Helpa BIO Millet and Oat Porridge - 200 g

    No reviews
    Regular price €5.29
    Unit price€26.45 /kg
    View details
  • Helpa BIO Buckwheat Porridge with Amaranth - 200 g Helpa BIO Buckwheat Porridge with Amaranth - 200 g

    Helpa

    Helpa BIO Buckwheat Porridge with Amaranth - 200 g

    1 review
    Regular price €5.29
    Unit price€2.65 /100g
    View details
  • Bob Snail Apple & Strawberry Snack in Belgian Chocolate, Sugar-Free - 30 g Bob Snail Apple & Strawberry Snack in Belgian Chocolate, Sugar-Free - 30 g Bob Snail Apple & Strawberry Snack in Belgian Chocolate, Sugar-Free - 30 g Bob Snail Apple & Strawberry Snack in Belgian Chocolate, Sugar-Free - 30 g

    Bob Snail

    Bob Snail Apple & Strawberry Snack in Belgian Chocolate, Sugar-Free - 30 g

    1 review
    Regular price €1.69
    Unit price€5.63 /100g
    View details
  • Bob Snail Fruit Strips, Apple & Blackcurrant - 14 g Bob Snail Fruit Strips, Apple & Blackcurrant - 14 g Bob Snail Fruit Strips, Apple & Blackcurrant - 14 g Bob Snail Fruit Strips, Apple & Blackcurrant - 14 g

    Bob Snail

    Bob Snail Fruit Strips, Apple & Blackcurrant - 14 g

    2 reviews
    Regular price €0.79
    Unit price€5.64 /100g
    View details
  • Bob Snail Pear & Pineapple Stripe with No Added Sugar - 14 g Bob Snail Pear & Pineapple Stripe with No Added Sugar - 14 g

    Bob Snail

    Bob Snail Pear & Pineapple Stripe with No Added Sugar - 14 g

    No reviews
    Regular price €0.79
    Unit price€0.56 /10g
    View details
  • Bob Snail Apple & Raspberry Snack with No Added Sugar - 60 g Bob Snail Apple & Raspberry Snack with No Added Sugar - 60 g Bob Snail Apple & Raspberry Snack with No Added Sugar - 60 g Bob Snail Apple & Raspberry Snack with No Added Sugar - 60 g

    Bob Snail

    Bob Snail Apple & Raspberry Snack with No Added Sugar - 60 g

    4 reviews
    Regular price €2.49
    Unit price€4.15 /100g
    View details
  • Bob Snail Fruit Strips, Apple, Pear & Blueberry - 14 g Bob Snail Fruit Strips, Apple, Pear & Blueberry - 14 g Bob Snail Fruit Strips, Apple, Pear & Blueberry - 14 g Bob Snail Fruit Strips, Apple, Pear & Blueberry - 14 g

    Bob Snail

    Bob Snail Fruit Strips, Apple, Pear & Blueberry - 14 g

    No reviews
    Regular price €0.99
    Unit price€7.07 /100g
    View details
  • Helpa BIO Oat Porridge - 200 g

    Helpa

    Helpa BIO Oat Porridge - 200 g

    1 review
    Regular price €5.29
    Unit price€26.45 /kg
    View details
  • Helpa BIO Manna of Old Cereals - 200 g Helpa BIO Manna of Old Cereals - 200 g Helpa BIO Manna of Old Cereals - 200 g

    Helpa

    Helpa BIO Manna of Old Cereals - 200 g

    No reviews
    Regular price €4.99
    Unit price€2.50 /100g
    View details
  • Helpa BIO Fruit Flavor Wands - 20 g (10x2 g) Helpa BIO Fruit Flavor Wands - 20 g (10x2 g) Helpa BIO Fruit Flavor Wands - 20 g (10x2 g) Helpa BIO Fruit Flavor Wands - 20 g (10x2 g)
    Sold out

    Helpa

    Helpa BIO Fruit Flavor Wands - 20 g (10x2 g)

    3 reviews
    Regular price €6.19
    Unit price€0.62 each
    View details
  • Bob Snail Fruit Rollsy, Apple-Cherry - 60 g Bob Snail Fruit Rollsy, Apple-Cherry - 60 g Bob Snail Fruit Rollsy, Apple-Cherry - 60 g Bob Snail Fruit Rollsy, Apple-Cherry - 60 g

    Bob Snail

    Bob Snail Fruit Rollsy, Apple-Cherry - 60 g

    3 reviews
    Regular price €2.49
    Unit price€4.15 /100g
    View details
  • Helpa BIO Spelt Porridge with Chickpeas - 200 g Helpa BIO Spelt Porridge with Chickpeas - 200 g

    Helpa

    Helpa BIO Spelt Porridge with Chickpeas - 200 g

    No reviews
    Regular price €5.19
    Unit price€2.60 /100g
    View details
  • Bob Snail Rollsy Fruit, Apple-Strawberry - 60 g Bob Snail Rollsy Fruit, Apple-Strawberry - 60 g Bob Snail Rollsy Fruit, Apple-Strawberry - 60 g Bob Snail Rollsy Fruit, Apple-Strawberry - 60 g

    Bob Snail

    Bob Snail Rollsy Fruit, Apple-Strawberry - 60 g

    3 reviews
    Regular price €2.49
    Unit price€4.15 /100g
    View details
  • Bob Snail Apple & Pear Snack in Belgian Chocolate, Sugar-Free - 30 g Bob Snail Apple & Pear Snack in Belgian Chocolate, Sugar-Free - 30 g Bob Snail Apple & Pear Snack in Belgian Chocolate, Sugar-Free - 30 g Bob Snail Apple & Pear Snack in Belgian Chocolate, Sugar-Free - 30 g

    Bob Snail

    Bob Snail Apple & Pear Snack in Belgian Chocolate, Sugar-Free - 30 g

    No reviews
    Regular price €1.69
    Unit price€5.63 /100g
    View details
  • Bob Snail Apple & Raspberry Stripe with No Added Sugar - 14 g Bob Snail Apple & Raspberry Stripe with No Added Sugar - 14 g Bob Snail Apple & Raspberry Stripe with No Added Sugar - 14 g Bob Snail Apple & Raspberry Stripe with No Added Sugar - 14 g

    Bob Snail

    Bob Snail Apple & Raspberry Stripe with No Added Sugar - 14 g

    No reviews
    Regular price €0.79
    Unit price€5.64 /100g
    View details
  • Bob Snail Fruit Strips, Apple & Strawberry - 14 g Bob Snail Fruit Strips, Apple & Strawberry - 14 g Bob Snail Fruit Strips, Apple & Strawberry - 14 g Bob Snail Fruit Strips, Apple & Strawberry - 14 g

    Bob Snail

    Bob Snail Fruit Strips, Apple & Strawberry - 14 g

    No reviews
    Regular price €0.79
    Unit price€0.56 /10g
    View details
  • Bunny Ninja Fruit Snack, Apple-Raspberry-Blackcurrant - 15 g Bunny Ninja Fruit Snack, Apple-Raspberry-Blackcurrant - 15 g

    Bunny Ninja

    Bunny Ninja Fruit Snack, Apple-Raspberry-Blackcurrant - 15 g

    1 review
    Regular price €0.79
    Unit price€0.53 /10g
    View details
  • Bob Snail Rollsy Fruit, Mango - 60 g Bob Snail Rollsy Fruit, Mango - 60 g Bob Snail Rollsy Fruit, Mango - 60 g Bob Snail Rollsy Fruit, Mango - 60 g

    Bob Snail

    Bob Snail Rollsy Fruit, Mango - 60 g

    No reviews
    Regular price €2.49
    Unit price€4.15 /100g
    View details
  • Previous
  • Page 1 / 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • …
  • 5
  • Next

Children Nutrition: Building Healthy Foundations Through Quality Foods

At Medpak, we believe that proper nutrition during early childhood establishes the foundation for lifelong health and wellbeing. With 10 years of experience in health solutions, we've carefully curated a premium selection of children's nutrition products that combine wholesome ingredients, balanced nutrition, and delicious flavors. Our range supports your child's development at every stage while helping to form positive eating habits that last a lifetime.

First Foods and Infant Nutrition

Introducing solid foods is a significant milestone in your baby's development. Our collection of baby food offers nutrient-dense options specially formulated to meet the unique nutritional needs of infants. From single-ingredient purees perfect for first tastes to more complex textures and flavor combinations for older babies, these products provide essential nutrients vital for healthy growth and development. We prioritize organic ingredients, minimal processing, and preservative-free formulations to ensure your baby receives only the purest nutrition.

Nutritious Infant Cereals

Infant cereals often serve as the first solid food introduction, providing essential nutrients like iron that become increasingly important around six months of age. Our carefully selected infant cereals feature fortified whole grains that support brain development and overall growth. Available in various grain options including rice, oats, and mixed grains, these easy-to-digest cereals can be prepared with breast milk, formula, or water to match your baby's needs. The smooth, gentle texture makes them perfect for beginners, while more textured varieties support oral development as your baby grows.

Wholesome Snacks for Little Ones

Nutritious snacking plays an important role in meeting your growing child's energy and nutrient needs. Our infant snacks are designed to provide balanced nutrition in convenient, age-appropriate formats. From dissolving puffs that support self-feeding skills to soft finger foods that encourage independence, these snacks offer important nutrients without artificial additives or excessive sugars. Perfect for on-the-go feeding or between meals, they satisfy hunger while contributing positively to daily nutritional intake.

Natural Fruit Snacks and Pouches

Fruit forms an essential component of a balanced diet, providing vitamins, minerals, and natural fiber. Our fruit snacks and pouches make it easy to incorporate fruit into your child's diet, even during busy days. Made from pure fruit with minimal processing, these convenient options retain the natural goodness of fresh produce. Available in various textures from smooth purees to more substantial pieces for different developmental stages, they offer a naturally sweet alternative to processed snacks while supporting healthy eating habits.

Wholesome Hot Cereals

Warm, comforting hot cereals provide sustained energy and important nutrients to fuel active young children. Our selection includes traditional oatmeal, corn porridge, and multi-grain options specially formulated for developing digestive systems. These whole grain cereals deliver complex carbohydrates, fiber, and essential nutrients to support growth and provide lasting energy throughout the morning. Available in quick-cooking formats for busy families, they can be personalized with fruit, yogurt, or other healthy additions to create nourishing breakfast routines.

Breakfast Cereals and Granola

As children grow, their nutritional needs and preferences evolve. Our breakfast cereals and granolas for older children are carefully selected to provide balanced nutrition with appropriate levels of whole grains, fiber, and essential nutrients without excessive sugar or artificial ingredients. These products help establish healthy breakfast habits while supporting increasingly independent eating. From whole grain flakes to nutrient-dense granolas, our options cater to various taste preferences while maintaining our commitment to quality nutrition.

Building Healthy Eating Habits for Life

The eating patterns established in early childhood often persist throughout life. By introducing quality, nutritious foods with natural flavors, you help your child develop preferences for wholesome options rather than heavily processed alternatives. Our children's nutrition products support this journey by offering options that respect your child's developing palate without relying on excessive sugar, salt, or artificial flavors. This mindful approach to childhood nutrition creates a foundation for lifelong healthy eating.

Complementary Solutions for Child Wellness

Nutrition represents just one aspect of your child's overall wellness. For comprehensive support, explore our Children's Health collection featuring supplements and wellness products that complement good nutrition. Our Child Health & Hygiene range provides essential care products for your little one's wellbeing, while our Pacifiers & Teethers collection offers comfort solutions during developmental stages.

The Medpak Quality Promise

Every product in our children's nutrition collection undergoes careful evaluation before joining our catalog. We prioritize partnerships with manufacturers who share our commitment to quality ingredients, nutritional excellence, and safety. This rigorous selection process ensures that when you choose Medpak for your child's nutritional needs, you're providing foods that meet the highest standards of quality, nutrition, and taste. Trust Medpak to support your child's healthy development through thoughtfully selected nutrition products at every stage of growth.

Medpak

Discover Medpak – your trusted destination for premium health and wellness products since 2014. We provide meticulously selected supplements, fitness accessories, and cosmetics from Krakow, Poland to customers across Europe.

  • Facebook
  • Instagram
  • Norway (EUR €)

Information

  • Privacy Policy
  • Refund Policy
  • Terms of Service
  • Withdrawal Request
  • Suggest a product

Customer Service

  • About Us
  • Payment Info
  • Shipping info
  • Returns & Replacements
  • Impressum
  • Blog
  • Our Wholesale Site
  • Contact

Contact

Phone: +48 12 446 64 99

Mail: info@medpak.shop

Monday - Friday: 08:00-16:00

Contact Us Now

© 2026 Medpak.
Payment methods accepted
  • American Express
  • Apple Pay
  • Bancontact
  • Bizum
  • Google Pay
  • iDEAL Wero
  • Klarna
  • Maestro
  • Mastercard
  • MB WAY
  • MobilePay
  • PayPal
  • Shop Pay
  • Union Pay
  • USDC
  • Visa

Choose options

Item added to your cart.

View cart