Skip to content

Hard-to-find brands in one shop

Brands that are hard to find in your country — all in one shop

Help & contact
  • Norway (EUR €)
Medpak
Account Cart
  • Vitamins & Supplements
    • Vitamins & Supplements
    • Amino Acids

      Amino Acids

      All Amino Acids →
      • L-Arginine
      • L-Carnitine
      • L-Carnosine
      • L-Citrulline
      • L-Glutathione
      • L-Glutamine
      • L-Lysine
      • L-Proline
      • L-Theanine
      • L-Tryptophan
      • L-Tyrosine
      • N-Acetyl Cysteine (NAC)
      • All Amino Acids →
    • Antioxidants

      Antioxidants

      All Antioxidants →
      • Alpha Lipoic Acid
      • Astaxanthin
      • Coenzyme Q10 (CoQ10)
      • Lutein & Zeaxanthin
      • Quercetin
      • Resveratrol
    • Herbs

      Herbs

      All Herbs →
      • Ashwagandha
      • Bacopa
      • Berberine
      • Cascara Sagrada
      • Cat's Claw (Uña de Gato)
      • Curcumin & Turmeric
      • Dandelion Root
      • Devil's Claw
      • Echinacea
      • Garlic
      • Ginkgo Biloba
      • Gotu Kola
      • Oregano
      • Maca
      • Pau D'Arco
      • Saw Palmetto
      • Red Clover
      • Rhodiola
      • Tribulus
      • All Herbs →
    • Minerals

      Minerals

      All Minerals →
      • Chromium
      • Calcium
      • Iodine
      • Iron
      • Magnesium
      • Potassium
      • Selenium
      • Silica
      • Zinc
      • All Minerals →
    • Vitamins

      Vitamins

      All Vitamins →
      • Vitamin A
      • Vitamin B
      • Vitamin C
      • Vitamin D
      • Vitamin E
      • Vitamin K
      • Multivitamins
    • Fish Oil & Omegas (EPA DHA)
    • Collagen
    • Probiotics
    • Melatonin
    • Greens & Superfoods
    All Vitamins & Supplements →
  • Health Goals
    • Health Goals
    • Brain & Cognitive
    • Bone, Joint & Cartilage
    • Cardiovascular
    • Detox & Cleanse
    • Digestive System
    • Energy
    • Eye & Vision
    • Hair, Skin & Nails
    • Immune System
    • Kidneys & Urinary System
    • Respiratory System
    • Sleep
    • Weight Loss
    • Men's Health
    • Women's Health
    All Health Goals →
  • Sports
    • Sports
    • Carbohydrates

      Carbohydrates

      All Carbohydrates →
      • Carbo
      • Energy Gels
      • Isotonic Drinks
    • Creatine

      Creatine

      All Creatine →
      • Creatine Malate
      • Creatine Monohydrate
    • Pre-Workout

      Pre-Workout

      All Pre-Workout →
      • Pre-Workout Stimulants
      • Pre-Workout Pump
      • Pre-Workout Shots
      • Stimulants
    • Protein Powders

      Protein Powders

      All Protein Powders →
      • Vegetable Protein
      • Whey Protein Blends
      • Whey Protein Concentrate (WPC)
      • Whey Protein Isolate (WPI)
    • Weight Gainers

      Weight Gainers

      All Weight Gainers →
      • Gainers
    • Fat Burners
    • Regeneration
    • Testosterone Boosters
    All Sports →
  • Beauty
    • Beauty
    • Bath & Shower

      Bath & Shower

      All Bath & Shower →
      • Bath Accessories
      • Bath Bombs & Salts
      • Body Scrubs
      • Shower Gels
      • Soaps
    • Body Cosmetics

      Body Cosmetics

      All Body Cosmetics →
      • Deodorants & Antiperspirants
      • Lotions, Butters, Creams & Body Oils
    • Facial Cosmetics

      Facial Cosmetics

      All Facial Cosmetics →
      • Eye Creams
      • Face Creams
      • Facial Acids, Oils and Serums
      • Facial Cleansing
      • Hydrolats, Mists and Tonics
      • Masks & Clays
    • Hands & Feet

      Hands & Feet

      All Hands & Feet →
      • Corn, Callus & Bunion Treatments
      • Foot Care
      • Hand Care
    • Hair Cosmetics

      Hair Cosmetics

      All Hair Cosmetics →
      • Conditioners
      • Hair Colouring
      • Hair Masks
      • Hair Oils, Serums & Sprays
      • Shampoos
    • Intimate Hygiene

      Intimate Hygiene

      All Intimate Hygiene →
      • Gels & Soaps
      • Pads, Pantyliners, Tampons
    • Oral Care

      Oral Care

      All Oral Care →
      • Mouthwashes
      • Toothbrushes
      • Toothpastes
      • Replacement Brush Heads
    • Sun Protection

      Sun Protection

      All Sun Protection →
      • Sun Creams, Lotions
    All Beauty →
  • Makeup
    • Makeup
    • Face Makeup

      Face Makeup

      All Face Makeup →
      • BB & CC Creams
      • Foundations
      • Cushion Foundations
      • Other Face Makeup
    • Lip Makeup

      Lip Makeup

      All Lip Makeup →
      • Lipsticks
      • Lip Tints & Glosses
      • Lip Care
    • Eye Makeup

      Eye Makeup

      All Eye Makeup →
      • Mascaras
    All Makeup →
  • Mother & Baby
    • Mother & Baby
    • Pregnancy & Mother

      Pregnancy & Mother

      All Pregnancy & Mother →
      • Planning & Tests
      • Pregnancy Care
      • Health in Pregnancy
      • Breastfeeding
      • Skin & Body Care
    • Feeding Children

      Feeding Children

      All Feeding Children →
      • Bottle Teats
      • Bottles
      • Cups
      • Feeding Accessories
      • Food Storage
    • Children Health
    • Children Hygiene
    • Children Nutrition
    • Pacifiers
    All Mother & Baby →
  • Home
    • Home
    • Aromatherapy

      Aromatherapy

      All Aromatherapy →
      • Diffusers & Nebulizers
      • Essential Oil Sets
      • Essential Oil Singles
      • Fragrance Oils
      • Incense Sticks
    • Hearing Protection

      Hearing Protection

      All Hearing Protection →
      • Ear Muffs
      • Earplug Accessories
      • Earplugs
    • Home Care & Cleaning

      Home Care & Cleaning

      All Home Care & Cleaning →
      • Bathroom Cleaners
      • Eco Zone 🍃
      • Kitchen Cleaners
      • Laundry Products
      • Multi-purpose Cleaners
      • Odour Neutralisers
    • Insect & Tick Protection

      Insect & Tick Protection

      All Insect & Tick Protection →
      • Electronic Tick Repellents
      • Insect Repellents
    • Pets

      Pets

      All Pets →
      • Pet Accessories
      • Pet Food & Treats
      • Pet Grooming & Hygiene
      • Pet Supplements
      • Tick & Flea Protection
    • Sauna Accessories

      Sauna Accessories

      All Sauna Accessories →
      • Sauna Essential Oil
      • Sauna Tools & Equipment
    • Water Filtration & Bottles

      Water Filtration & Bottles

      All Water Filtration & Bottles →
      • Water Bottles
      • Water Filters
    All Home →
  • Health
    • Health
    • Healthy Food & Nutrition

      Healthy Food & Nutrition

      All Healthy Food & Nutrition →
      • Beverages & Drink Mixes
      • Breakfast & Cereals
      • Coffee & Tea
      • Cooking Oils & Vinegars
      • Healthy Drinks & Juices
      • Healthy Snacks
      • Herbs & Spices
      • Jams, Honey & Sweet Spreads
      • Nut Butters
      • Pasta & Noodles
      • Sauces & Seasonings
      • Sports Nutrition
      • Sugar Alternatives
      • All Healthy Food & Nutrition →
    • Sexual Health & Wellness

      Sexual Health & Wellness

      All Sexual Health & Wellness →
      • Condoms
      • Lubricants & Intimate Care
      • Adult Wellness Products
    • Medical Supplies & Tests
    All Health →
  • Brands
    • Brands
    • Our Brands
      • Atlantic Treat
      • Bilovit
      • Vitaler's
      • Wellbear
    • Top Brands
      • Himalaya
      • Life Extension
      • Missha
      • Now Foods
      • OstroVit
      • Solgar
      • Swanson
    • New Brands
      • Helpa
      • IODICA WORLD
      • L'Oréal Paris
      • ROM&ND
      • The Face Shop
    Bilovit
    Vitaler's
    Now Foods
    All brands A–Z →
  • Sale
  • Immune Season
  1. Home
  2. Celimax

Celimax

(16 products)
  • Most relevant
  • Best selling
  • Alphabetically, A-Z
  • Alphabetically, Z-A
  • Price, low to high
  • Price, high to low
  • Date, old to new
  • Date, new to old
View as

  • vitamins, minerals, probiotics and skin care for autumn



    Check Now
  • Celimax THE-A Retinal Shot Booster Serum - 15 ml Celimax THE-A Retinal Shot Booster Serum - 15 ml Celimax THE-A Retinal Shot Booster Serum - 15 ml Celimax THE-A Retinal Shot Booster Serum - 15 ml Celimax THE-A Retinal Shot Booster Serum - 15 ml
    Sold out

    Celimax

    Celimax THE-A Retinal Shot Booster Serum - 15 ml

    11 reviews
    Regular price €13.99
    Unit price€93.27 /100ml
    View details
  • Celimax The Vita-A Retinol Shot Tightening Serum - 30 ml Celimax The Vita-A Retinol Shot Tightening Serum - 30 ml Celimax The Vita-A Retinol Shot Tightening Serum - 30 ml Celimax The Vita-A Retinol Shot Tightening Serum - 30 ml Celimax The Vita-A Retinol Shot Tightening Serum - 30 ml

    Celimax

    Celimax The Vita-A Retinol Shot Tightening Serum - 30 ml

    5 reviews
    Regular price €15.19
    Unit price€50.63 /100ml
    View details
  • Celimax Dual Barrier Creamy Toner - 150 ml Celimax Dual Barrier Creamy Toner - 150 ml Celimax Dual Barrier Creamy Toner - 150 ml

    Celimax

    Celimax Dual Barrier Creamy Toner - 150 ml

    5 reviews
    Regular price €16.99
    Unit price€113.27 /L
    View details
  • Celimax Dual Barrier Watery Sun Cream SPF50+ with Ceramides - 40 ml Celimax Dual Barrier Watery Sun Cream SPF50+ with Ceramides - 40 ml Celimax Dual Barrier Watery Sun Cream SPF50+ with Ceramides - 40 ml
    Sold out

    Celimax

    Celimax Dual Barrier Watery Sun Cream SPF50+ with Ceramides - 40 ml

    1 review
    Regular price €13.99
    Unit price€34.98 /100ml
    View details
  • Celimax Dual Barrier Skin Wearable Cream - 50 ml Celimax Dual Barrier Skin Wearable Cream - 50 ml
    10% off

    Celimax

    Celimax Dual Barrier Skin Wearable Cream - 50 ml

    No reviews
    Sale price €17.99 Regular price €19.99
    Unit price€35.98 /100ml
    View details
  • Celimax Dual Barrier Mild Gel Cleanser - 200 ml Celimax Dual Barrier Mild Gel Cleanser - 200 ml

    Celimax

    Celimax Dual Barrier Mild Gel Cleanser - 200 ml

    1 review
    Regular price €16.99
    Unit price€84.95 /L
    View details
  • Celimax Hydrophilic Cleansing Oil with Jojoba - 100 ml Celimax Hydrophilic Cleansing Oil with Jojoba - 100 ml Celimax Hydrophilic Cleansing Oil with Jojoba - 100 ml
    16% off

    Celimax

    Celimax Hydrophilic Cleansing Oil with Jojoba - 100 ml

    No reviews
    Sale price €12.49 Regular price €14.79
    Unit price€124.90 /L
    View details
  • Celimax The Real Noni Nourishing Ampoule with Indian Mulberry - 30 ml Celimax The Real Noni Nourishing Ampoule with Indian Mulberry - 30 ml Celimax The Real Noni Nourishing Ampoule with Indian Mulberry - 30 ml

    Celimax

    Celimax The Real Noni Nourishing Ampoule with Indian Mulberry - 30 ml

    No reviews
    Regular price €19.49
    Unit price€64.97 /100ml
    View details
  • Celimax Dual Barrier Boosting Serum with Ceramides - 30 ml Celimax Dual Barrier Boosting Serum with Ceramides - 30 ml
    20% off

    Celimax

    Celimax Dual Barrier Boosting Serum with Ceramides - 30 ml

    1 review
    Sale price €16.79 Regular price €20.99
    Unit price€55.97 /100ml
    View details
  • Celimax The Real Noni Energy Repair Regenerating Cream - 50 ml Celimax The Real Noni Energy Repair Regenerating Cream - 50 ml Celimax The Real Noni Energy Repair Regenerating Cream - 50 ml
    Sold out

    Celimax

    Celimax The Real Noni Energy Repair Regenerating Cream - 50 ml

    No reviews
    Regular price €16.99
    Unit price€33.98 /100ml
    View details
  • Celimax Oil Control Light Sunscreen SPF50+ - 40 ml Celimax Oil Control Light Sunscreen SPF50+ - 40 ml Celimax Oil Control Light Sunscreen SPF50+ - 40 ml
    Sold out

    Celimax

    Celimax Oil Control Light Sunscreen SPF50+ - 40 ml

    No reviews
    Regular price €15.59
    Unit price€38.98 /100ml
    View details
  • Celimax The Real Noni Purifying Face Foam - 155 ml Celimax The Real Noni Purifying Face Foam - 155 ml Celimax The Real Noni Purifying Face Foam - 155 ml Celimax The Real Noni Purifying Face Foam - 155 ml

    Celimax

    Celimax The Real Noni Purifying Face Foam - 155 ml

    1 review
    Regular price €15.89
    Unit price€102.52 /L
    View details
  • Celimax The Real Noni Moisturizing Tonic with Indian Mulberry - 150 ml Celimax The Real Noni Moisturizing Tonic with Indian Mulberry - 150 ml Celimax The Real Noni Moisturizing Tonic with Indian Mulberry - 150 ml Celimax The Real Noni Moisturizing Tonic with Indian Mulberry - 150 ml
    15% off

    Celimax

    Celimax The Real Noni Moisturizing Tonic with Indian Mulberry - 150 ml

    No reviews
    Sale price €15.29 Regular price €17.99
    Unit price€101.93 /L
    View details
  • Celimax The Real Noni Anti-Aging Eye Cream with Bacchio - 20 ml Celimax The Real Noni Anti-Aging Eye Cream with Bacchio - 20 ml Celimax The Real Noni Anti-Aging Eye Cream with Bacchio - 20 ml

    Celimax

    Celimax The Real Noni Anti-Aging Eye Cream with Bacchio - 20 ml

    No reviews
    Regular price €24.69
    Unit price€123.45 /100ml
    View details
  • Celimax Ji Woo Gae Heartleaf BHA Peeling Pads - 60 Pieces Celimax Ji Woo Gae Heartleaf BHA Peeling Pads - 60 Pieces

    Celimax

    Celimax Ji Woo Gae Heartleaf BHA Peeling Pads - 60 Pieces

    No reviews
    Regular price €18.79
    Unit price€0.31 each
    View details
  • Celimax Ji Woo Gae One Step Cleansing Pads - 60 Pieces Celimax Ji Woo Gae One Step Cleansing Pads - 60 Pieces
    25% off

    Celimax

    Celimax Ji Woo Gae One Step Cleansing Pads - 60 Pieces

    No reviews
    Sale price €17.59 Regular price €23.49
    Unit price€0.29 each
    View details

Celimax is a Korean skincare brand that has gained recognition for its innovative formulations featuring unique hero ingredients like noni (Indian mulberry), heartleaf, and advanced retinoids. With a focus on barrier repair, anti-aging, and gentle yet effective skincare, Celimax creates products that address modern skin concerns while remaining suitable for sensitive skin types.

The Celimax Philosophy

Celimax builds its product lines around powerful natural ingredients combined with cutting-edge skincare actives. The brand's signature Real Noni line harnesses the antioxidant and nourishing properties of Indian mulberry (Morinda citrifolia), a superfruit traditionally used in Pacific Island wellness. The Dual Barrier collection focuses on ceramide-rich formulations that strengthen the skin's protective barrier. The Ji Woo Gae range features heartleaf (Houttuynia cordata), beloved in K-Beauty for its soothing and clarifying properties. True to K-Beauty principles, Celimax products are cruelty-free and formulated for sensitive skin compatibility.

Celimax Products at Medpak

At Medpak, we offer Celimax's complete skincare range. The Real Noni line includes the Nourishing Ampoule with Indian Mulberry, Moisturizing Tonic, Energy Repair Regenerating Cream, Purifying Face Foam, Anti-Aging Eye Cream with Bakuchiol, and Energy Ampoule Sheet Mask. These products deliver antioxidant protection and deep nourishment for stressed, tired skin.

The Dual Barrier collection supports skin barrier health with the Creamy Toner, Mild Gel Cleanser, Boosting Serum with Ceramides, Skin Wearable Cream, and the popular Watery Sun Cream SPF50+. The Ji Woo Gae range offers One Step Cleansing Pads and Heartleaf BHA Peeling Pads for convenient daily care and gentle exfoliation.

For anti-aging, the Vita-A Retinol Shot Tightening Serum and THE-A Retinal Shot Booster Serum provide different strengths of vitamin A derivatives. The Hydrophilic Cleansing Oil with Jojoba offers thorough yet gentle first-step cleansing. The Oil Control Light Sunscreen SPF50+ provides mattifying protection for oily skin types.

Why Choose Celimax

Celimax represents the thoughtful side of K-Beauty, combining unique ingredients with science-backed actives in formulations gentle enough for daily use. The brand's diverse product lines mean you can build a complete routine around your specific concerns, whether that's barrier repair, anti-aging, or clarifying care. For those seeking innovative Korean skincare with distinctive hero ingredients and cruelty-free credentials, Celimax offers sophisticated solutions that deliver real results.

Medpak

Discover Medpak – your trusted destination for premium health and wellness products since 2014. We provide meticulously selected supplements, fitness accessories, and cosmetics from Krakow, Poland to customers across Europe.

  • Facebook
  • Instagram
  • Norway (EUR €)

Information

  • Privacy Policy
  • Refund Policy
  • Terms of Service
  • Withdrawal Request
  • Suggest a product

Customer Service

  • About Us
  • Payment Info
  • Shipping info
  • Returns & Replacements
  • Impressum
  • Blog
  • Our Wholesale Site
  • Contact

Contact

Phone: +48 12 446 64 99

Mail: info@medpak.shop

Monday - Friday: 08:00-16:00

Contact Us Now

© 2026 Medpak.
Payment methods accepted
  • American Express
  • Apple Pay
  • Bancontact
  • Bizum
  • Google Pay
  • iDEAL Wero
  • Klarna
  • Maestro
  • Mastercard
  • MB WAY
  • MobilePay
  • PayPal
  • Shop Pay
  • Union Pay
  • USDC
  • Visa

Choose options

Item added to your cart.

View cart